Dlaczego BMW?

BMW jest stosunkowo kontrowersyjną marką samochodów. Jedni są zakochani w samochodach ze śmigłem na masce i nie wyobrażają sobie jazdy przednionapędowym Fordem czy Oplem albo autem japońskim. Inni uważają te samochody jako nie warte swojej ceny auta, w których kupujący dużo płaci za markę. Zestawiając ich cechy postarajmy się odpowiedzieć co tak naprawdę fascynuje tych wszystkich zapaleńców. I co sprawia, że – na rynku aut używanych – są oni gotowi kupić samochód o kilka lat starszy za te same pieniądze niż auto innych marek.

Nawet stare egzemplarze nie mają się czego wstydzić na tle o wiele nowszych samochodów. Na zdjęciu BMW 525i z silnikiem o mocy 192 KM z 1992 roku, które mimo dobrych osiagów zużywa średnio około 10 litrów benzyny. Szczególnie po założeniu instalacji gazowej koszty paliwa są niskie. Do ciekawostek należy fakt, ze model ten już w tych latach posiadał aż 5-cio biegowy automat!

Nawet stare egzemplarze nie mają się czego wstydzić na tle o wiele nowszych samochodów. Na zdjęciu BMW 525i z silnikiem o mocy 192 KM z 1992 roku, które mimo dobrych osiągów zużywa średnio około 10 litrów benzyny. Szczególnie po założeniu instalacji gazowej koszty paliwa są niskie. Do ciekawostek należy fakt, ze model ten już w tych latach posiadał aż 5-cio biegowy automat!

BMW to marka samochodów, które posiadają zalety w postaci:

 • nowoczesnych silników
 • tylnego napędu
 • dobrego wyciszenia
 • komfortu
 • dużej ilości elektroniki
 • bardzo dobrego wyposażenia
 • wysokiej trwałości
 • niezawodności

Używane BMW

Jeśli szukasz takiego samochodu ta marka jest stworzona dla Ciebie. Jeśli jednak szukasz samochodu mało skomplikowanego, bardzo prostego w obsłudze a wyposażenie dodatkowe w postaci klimatyzacji jest dla Ciebie wadą gdyż “trzeba ją serwisować” nie jest to samochód dla Ciebie. Używane BMW nie jest również samochodem dla Ciebie jeśli drobne usterki będą dla Ciebie problemem i nie będziesz ich sam potrafił zdiagnozować i naprawić bądź znaleźć mechanika, który rozwiąże Twój problem.

Nowe BMW

W przypadku nowego samochodu BMW wybór jest jeszcze bardziej oczywisty. Jeśli masz odpowiednią (dużą) ilość pieniędzy polecamy zakup auta tej marki. Należy jednak pamiętać że samochody te w podstawowych wersjach są droższe niż konkurencyjne Golfy, Passaty czy Ople Insignia. Tu się płaci za tylny napęd. Samochody przednionapędowe są po prostu tańsze. Jeśli więc nie zależy Ci na aucie tylnonapędowym nie kupuj BMW.

Dane techniczne

Samochody BMW z racji nowoczesnych jednostek napędowych, nowoczesnych w czasie swojej produkcji zapewniają dobre osiągi przy umiarkowanym zużyciu paliwa. Tzn. BMW z 2000 roku osiągają poziom technologiczny aut tańszych producentów z 2005 roku. Dlatego osoby, które często porównują dane techniczne aut różnych marek potem kupują samochód marki BMW.

 

2 thoughts on “Dlaczego BMW?

 1. Max

  Ja bym jeszcze dodał do kupujących BMW: jeśli nie masz 50% więcej kasy niż kosztuje podstawowy egzemplarz to nie masz po co iść do salonu BMW. Te samochody w podstawowej wersij są koszmarnie wyposażone. Niestety (pod tym względem) to nie Infinity, które duszy nie ma, ale podstawowe wyposażenie jakotakie.

  A dla kupujących używane: chcesz kupić używane BMW za 40 tysięcy to miej na rachunku bankowym przynajmniej 20 tysięcy na wydatki. Nieośmieszaj się i nie serwisuj samochodu na używanych częsciach zamiennych, nieprzerabiaj swojego klekota na generator czarnej mgły usuwając DPF bo turbo siadło i niechcesz go naprawiać.

  Aha i samochód który ma 200 albo lepiej koni pod maską + używane opony albo prostowane felgi = szybka śmierć…

  Reply
 2. Fred

  A teraz ja: dlaczego NIE WARTO kupować BMW? (mowa o używce do 60000 zł)

  Bo oferta skrzyni biegów w postaci skrzyni manualnej w E60 albo automatu wygląda bardzo ubogo gdy widzę Passata B7 ze skrzynią DSG, która łączy zalety obydwu powyższych…

  Gdy mam okaze kupic tez samochód nie z 2007 a z 2011 roku to “niestety” również wole to drugie. Elektronika w tym czasie naprawdę zrobiła milowy krok do przodu i np. kamery cofania, które ma wiele Passatów w E60 występują raczej rzadko.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 4 = one

14 − = 7