BMW serii 7 kombi

Photoshopowa przeróbka BMW serii 7 na kombi, źródło: bimmertoday.de

Photoshopowa przeróbka BMW serii 7 na kombi, źródło: bimmertoday.de

BMW nigdy nie sprzedawało serii 7 w wersji kombi. Taki samochód powinien jednak zostać oferowany. Dlaczego? Ponieważ oferowane przez BMW największe kombi: BMW serii 5 jest po prostu, obiektywnie rzecz biorąc: małe! BMW od wielu generacji produkuje siódemki w dwóch wersjach nadwozia: normalnej i wydłużonej (oznaczenia Li, Ld). “7” w wersji kombi również mogłoby występować w dwóch długościach: pozwalając tym samym wybrać klientom większe bądź mniejsze kombi.

Oczywistym faktem jest, że najdroższe powinno być najlepsze. A prawie najdroższe kombi świata powinno być największe, czyli najbardziej pojemne. Takie jednak nie jest BMW serii 5, które prześcigają pod względem pojemności bagażnika znacznie tańsze samochody, takie jak Skoda Superb czy Volskwagen Passat!

Pojemność bagażnika siedzenia złożone Pojemność bagażnika siedzenia rozłożone
BMW serii 5 Kombi (F11) 560 1670
BMW X5 (F15) 650 1795
BMW X6 (F16) 580 1525
Superb III Combi 660 1950
Volkswagen Passat Kombi (B8) 650 1780

 

Próżno szukać większej przestrzeni bagażowej w innych samochodach BMW. Największy bagażnik w obecnej palecie modeli posiada BMW X5. Po rozłożeniu siedzeń jednak  BMW mają po prostu Bardzo Małe Wielkości bagażowe 🙂

Konkurencja: Mercedes E, ma bagażnik większy od Superba!

A jak prezentuje się bagażnik BMW serii 5 na tle bezpośredniego konkurenta: Mercedesa klasy E?

Pojemność bagażnika siedzenia złożone Pojemność bagażnika siedzenia rozłożone
BMW serii 5 Kombi (F11) 560 1670
Mercedes klasy E Kombi (S212) 695 1950

 

Jakie mogą być rozwiązania tej zagadki?

Albo BMW i Mercedes dogadały się, by jeden z nich nie produkował prawdziwych obszernych kombi, aby nie konkurować na tym rynku albo… nie ma po prostu zapotrzebowania na takie samochody: ktoś kogo stać na BMW serii 5 czy tym bardziej BMW serii 7 nie będzie nim przewoził dużych przedmiotów: będzie wolał sobie zapłacić za transport.

Ze skromnych możliwości bagażowych samochodów BMW w wersji kombi wynika jeszcze jeden fakt: prawie nigdy nie spotkamy BMW, które służyłoby komukolwiek do rozwożenia jakiegokolwiek towaru gdziekolwiek. O ile starsze Mercedesy klasy E często zastępują VAN-y to BMW serii 5 raczej w tej roli nie spotkamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


9 − = one

60 − = 55